0

DERGİMİZİN ŞUBAT SAYISINA TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE APPSTORE VE ANDROID STORE’LARDA FOOD AND TRAVEL TÜRKİYE UYGULAMAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Antre / Dört yüzlü piramit

Gezi Haberleri

Dikkat, watcher çıkabilir; Buyurun sanal müzelere; Milas zeytinyağı Avrupalı oldu; Kuşadası’nda hedef 12 ay turizm; Selfie Müzesi İstanbul’da; Son zamanların 3 harika arkeolojik keşfi

Yemek Haberleri

Şifalı Karakovan Balı; Granpa’dan erken hasat; Sihirli kavanozlar; Nobu Restaurant İstanbul’a geliyor; Restoranların hızlı erişim devri

Haber / Kadim bir soru olarak sokak yemeği avam mıdır?

Geçtiğimiz günlerde Pompei’deki antik kazı alanında bulunan yaklaşık 2 bin yıllık bir sokak yemeği tezgâhı, kadim tartışmayı yeniden alevlendirdi: “Sokak yemeğini sadece avam kamara mı yerdi?”

YEMEK

Mevsiminde /Kan portakalı

Ortaçağ’da güç ve statüyü sembolize eden kızıl güzelin en az kendi kadar renkli tarihini keşfedin.

Dünya mutfağı

Tatlı Duygular

Romantik şubat ayında sevdiklerinizi bu özel tatlı koleksiyonuyla şımartın. Modern dokunuşlarla farklılaştırılmış leziz klasikler, yeteneklerinizi sergilediğiniz güzel bir sofra için mükemmel bir kapanış olacaktır.

Şef bakışı / Garum her yemeğin çeşnisidir

Av hayvanlarının ve yiyeceğin kutsallığı felsefesi üzerine kurulu “sıfır atık” anlayışına biraz bilim, biraz çılgınlık ile harmanlanmış deha ve tuz ekleyen antik çağ insanlarının imkânsızlıktan doğan başarısı…

GURME SEYAHAT

Yakın çözüm Bursa

Karlı günlerin kayak merkezlerine yakın rotası Bursa, muazzam bir çeşitlilik ve lezzette sofralar kuran lokantaları, meşhur iskender kebapçıları, köftecileri, kestane şekeri ve yılın her günü kurulan dev semt pazarlarıyla; seyahat etmeyi özleyenlerin yakın çözümü.

Bağımsızlık hali

Perth’in yeme içme dünyası, eski zamanların daha temel yemeklerinin yerini şık menülerin aldığı son zamanlarda büyük bir değişime uğradı. Devrime öncülük eden enerjik yerel şeflerle ve bağcılık erbaplarıyla tanışıyoruz.

SEYAHAT

14 şubat dosyası

Âşık olmakla gezmeyi birbirine çok yakın mı görüyorsunuz? Öyleyse Türkiye’nin sayısız romantik köşe sakladığını da bilmelisiniz. İşte Sevgililer Günü’nde sevdiğiniz yanınızda olsa da olmasa da yüreğinizde romantik hisler uyandıracak seyahat önerileri.

Komşuda kış tatili

“Büyür ama yaşlanmaz” mottosunu fazlasıyla hak eden dinamik başkent Sofya’dan Avrupa’nın yıldızı yükselen kayak merkezi Bansko’ya uzanan rota, unutulmaz bir kış seyahati vaat ediyor.

ARKA SAYFA

Teknoloji Seyahatin geleceği, geleceğin seyahati

48 saat Marmaris, Jaisalmer, Keelung

Marmaris her zaman güzeldir, ancak kış aylarında bir başka şenlenir. Hindistan’ın renk cümbüşü Batı Racastan’ın sakin çöl şehri Jaisalmer, miras açısından zengin bir destinasyon.
Renkli tapınaklara ve sokak yemekleriyle dolu muhteşem gece pazarlarına ev sahipliği yapan Tayvan şehri Keelung, büyülü ada ve dağ kaçışlarına açılan gizemli bir geçit.

İnfo

Kitap: Salgınlar Çağı’nın izlekleri
Tarif defteri
Bir bilene sorduk: Nalan Demiray
↑ Back to top