0

TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN MUTFAK EŞYALARI ÜRETİCİSİ KORKMAZ VE ŞEF SİDAR BUDAK’TAN YENİ İŞ BİRLİĞİ

1972 yılından itibaren Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen mutfak araç gereçleri üreticisi olan Korkmaz, yeni dönem kampanya ve iletişim çalışmaları için Beeves et restoranlarının kurucusu ve şefi Sidar Budak ile anlaştı.

Kendi mutfağının şefi olmak isteyenler için birbirinden özel lezzetleri ve tarifleri, Youtube’daki ‘’Korkmaz Hayatın Lezzeti’’ kanalından izleyici ile buluşturan Korkmaz, yeni dönem kampanya ve iletişim çalışmaları için Anadolu’nun bereketli topraklarından başlayarak sınırları aşan bir lezzet hikayesinin temsilcisi olan Şef Sidar Budak ile anlaştı.

Proje kapsamında doğru et seçiminden, doğru tencere-tava seçimine ve pişirme tekniklerine kadar birçok bilgiyi 7’den 70’e herkese ulaştırmayı amaçladıklarını dile getiren Korkmaz Yönetim Kurulu üyesi Tacettin Korkmaz, Beeves Steakhouse restoranlarının kurucusu, Şef Sidar Budak ile yapmış oldukları iş birliğinin her iki marka için de verimli olduğunu, kampanyanın ilk ayağının YouTube Korkmaz Hayatın Lezzeti kanalında yayınlanacağını belirterek, bu proje kapsamında A’dan Z’ye et hakkında bilinmesi gereken her şeyi ‘’Mühürlü Lezzetler’’ konseptiyle izleyici ile buluşturacaklarını, ardından özel bir kitap projesiyle de iş birliğini daha da büyüteceklerini dile getirdi. Sözlerine, herkesin kendi evinin şefi olabileceğini, sadece doğru malzemeler ve pişirme teknikleri konusunda ustalaşması gerektiğini de ekleyen Tacettin Korkmaz, ‘’Şef Sidar Budak gibi alanında uzman bir şefle çalışıyor olmanın mutluluğunu yaşadık. 2020 tüm iş dünyası ve sektörler için belki de hiç olmadığı kadar zorlayıcı oldu. Her koşulda üretmeye ve çalışmaya 1972 yılından bu yana her zaman devam ettik, yenilik ve inovasyon bu yoldaki en önemli önceliğimiz oldu. En iyi bildiğimiz iş, en büyük uzmanlık alanımız. Sürekli yeniyi tasarlayan, son teknolojiyi kullanan ve her şeyin merkezine kaliteyi koyan bir markayız. 50  yılda dünyanın her yerinden milyonlarca kişinin mutfağının vazgeçilmezi olduk.’’

Korkmaz Mutfak Eşyaları Hakkında

1972 yılında İstanbul Mercan’da 50 m²’lik küçük bir atölyede sürahi, çay tabağı ve çay kaşığı üretimi ile temelleri atılan Korkmaz markası bugün 100’e yakın ülkeye ihracatı, yılda 6.5 milyonluk ürün üretimi ve 1.250 çalışanı ile Türkiye’nin büyük bir markası olmasının yanı sıra dünyanın önde gelen Türk markaları arasında da yer almaktadır. Şu anda toplam 75.000 m² alana sahip üç fabrikası ile Türkiye’nin en gelişmiş sanayi kuruluşlarından biri olan Korkmaz’ın toplam üretiminin %73’ü pişirme grubu, %19’u elektrikli mutfak aletleri ve %8’i sofra ürünlerinden oluşmaktadır. Toplam 52 mağazamız, 125 ülkeye ihracatımız ve 850’yi aşkın yurt içi, yurt dışı bayimizle Korkmaz markası olarak, köklerimizden aldığımız güçle geleceğe emin adımlar atmaya devam edeceğiz.

www.korkmaz.com.tr

Şef Sidar Budak Hakkında

Karslı bir ailenin ortanca çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya gelen Sidar Budak, Fen Lisesi’ni bitirmesinin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Çocuk yaşta baba mesleğinden dolayı büyükbaş hayvanlarla her daim iç içe biri olarak veteriner olma hayali kuran Budak, kariyerinde bir dönem mühendis ve öğretmenlik görevlerini üstlenmiştir.

17 yaşından itibaren babasının teşvik etmesiyle birlikte çiftlik yönetiminin başına geçerek bu alanda kendini geliştirmeye devam etmiş ve hayvancılık alanındaki çalışmalarına ağırlık vererek öğrenmiş olduğu tüm bilgi ve birikimleri kendi ülkesi için uygulama gayretini ilke edinmiştir.

İlerleyen zamanlarla birlikte asıl gönlünde yatan işin bu olduğunu fark ederek çalışmalarını sıklaştıran Şef, özellikle dünyada hayvancılık konusunda neler yapıldığını merak etmiş ve bu alandaki gelişmeleri takip etmek üzere dünyada hayvancılık konusunda ilk sıralarda yer alan Arjantin’de bulunan çiftliklerde çoban olarak çalışmış ve Angus ırkı üzerine uzmanlığını geliştirmiştir.

Ardından rotasını Miami’ye çevirerek Culinary Institu de mutfak eğitimleri almış ve ülkenin en ünlü steakhaouse’larında da et pişirme teknikleri üzerine çalışmalar yapmıştır. Hayvancılık ve tarım üzerine edindiği yeni tecrübe ve bilgiler, aldığı ileri seviye mutfak eğitimleriyle 2009 yılında ülkesine dönen Sidar Budak, ilk restoranını 2010 yılında Suadiye’de açmıştır.  Bugün Türkiye ve yurt dışında şubeleri bulunan köklü bir markanın temsilcisi olarak, ülkesini uluslararası platformlarda da temsil eden Sidar Budak’ın aynı zamanda Gebze ve Kars olmak üzere iki şehirde çiftliği de bulunmaktadır.

http://www.beevesteak.com/

↑ Back to top