0

NESPRESSO’DAN YAZA ÖZEL YENİ SOĞUK TROPİKAL KAHVE LEZZETLERİ

Nespresso, Barista Creations For Ice serisi ile kahve tutkunlarını serinletiyor… Barista Creations for Ice, Limited Edition Coconut Flavour Over Ice’ın da eklenmesi ile ferahlatan ve güneşli bir yaz için geri dönüyor

Kahveseverler bu yaz, soğuk kahve içimi için Nespresso’nun uzman dokunuşuyla geliştirilen “Barista Creations for Ice” çeşitlerinin tadına varıyor.  “Barista Creations for Ice”, Limited Edition “Coconut Flavour over Ice”aromasının egzotik dokunuşu ile daha da zenginleşiyor.

Araştırmalara göre, kahve tutkunlarının haftada en az 3 kere soğuk kahve tüketimine yönelmesi ile soğuk kahve trendi yükselişe geçiyor. Kahve tercihinde daha deneysel ve egzotik tatlara yönelen ve soğuk kahveleri tercih eden tutkunları göz önüne alarak yaratılan “Barista Creations for Ice”, tropikal notaları ile yeni bir akıma öncülük ediyor.  Bu düşünceden yola çıkarak, bu yaz “Barista Creations for Ice”, yeni “Coconut Flavour over Ice” aroması ile kahveseverleri şaşırtmayı hedefliyor.

Nespresso, Limited EditionCoconut Flavour over Ice” ile kahve tutkunlarının damak tatlarını egzotik iklimlere taşıyor. Hindistan cevizi aroması, Latin Amerika kökenli espressonun kavrulmuş, karamelli notaları ile mükemmel bir şekilde dengeleniyor.

Yazın gelmesiyle birlikte Nespresso, sevilen soğuk kahve karışımları “Barista Creations Freddo Delicato” ve “Freddo Intenso”yu da aynı harika lezzet ve 2021 yazı için yenilenen kutu tasarımları ile kahveseverlerin beğenisine sunuyor.

“Barista Creations Freddo Delicato”, buzun üzerine eklendiğinde hafifçe kavrulan Kenya Arabika çekirdeklerinin narin, parlak ve meyvemsi notalarını ortaya çıkarıyor. Daha yoğun kavrulmuş bir tat profilinde olan “Barista Creations Freddo Intenso” ise, keskin ve heyecan verici bir soğuk kahve lezzeti sunması amacıyla Latin Amerika Arabika çekirdekleri ile Endonezya Arabika çekirdekleri karıştırılarak hazırlanıyor.

Ayrıca seriye ilave olarak, Nespresso’nun fonksiyonel ve şık tasarıma sahip buz kalıpları da satışa sunuluyor. 

Nespresso, “Barista Creations for Ice” için yarattığı yaz tatili esintili sıra dışı bir tarifini de kahve tutkunları ile paylaşıyor.  

Provençal Freddo Delicato Lemonade

  • 1 tatlı kaşığı taze veya kuru lavanta üzerine 1 kapsül “Barista Creations Freddo Delicato” kapsülü espresso olarak hazırlayın (40 ml) ve 2 dakika demleyin
  • Shaker içerisine 1 buz ekleyin (30 gr) ve lavantalı kahve karışımını ilave edin ve kuvvetlice çalkalayın
  • View Recipebardağına 4 buz ilave edin (her biri 30 gr) ve bir dilim limon ekleyin
  • Üzerine 15 ml Vanilya şurubu ve 10 ml taze limon suyu dökün
  • Ardından 100 ml sodayı ilave edin ve hafifçe karıştırın

–      Lavantalı soğuk kahve karışımını View Recipe bardağına dökün

–     Süsleme için bir dal taze lavanta ekleyin.

Nespresso soğuk kahvelerinin keyfini çıkarmak ve daha fazla tarife ulaşmak için www.tr.buynespresso.com  web sitesini ziyaret edin ve Instagram’da @nespresso.tr adresini takip edin.

Nespresso’nun “Barista Creations for Ice” ürünleri hem online olarak hem de Boutique noktalarında 14 Haziran tarihinden itibaren yerini alıyor.   “Barista Creations for Ice” ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen www.tr.buynespresso.com internet sitesi ziyaret edilebilir.

Nespresso Türkiye İletişim Bilgileri:

Boutique’ler:

Nişantaşı Boutique                             : Abdi İpekçi Cad. No:11, Nişantaşı

Bağdat Caddesi Boutique                  : Bağdat Cad. No:351

Zorlu Center Boutique                      : Zorlu Center Meydan Katı (0), Beşiktaş

Akasya Boutique                                 : Akasya 1. Kat, Üsküdar

Kanyon Boutique                                : Kanyon Kat: -1, Levent

İstinyePark Boutique                         : Giriş Katı (0), Sarıyer

Vadistanbul                                         : Giriş Katı (0), Sarıyer

Nespresso Müşteri İletişim Merkezi:

444 20 21

Online Alışveriş:

tr.buynespresso.com

↑ Back to top