0

LÜKSÜ YENİDEN TANIMLAYAN MANDARIN ORIENTAL BOSPHORUS’A KISA BİR BAKIŞ

İstanbul Boğazı’nın Avrupa kıyılarında yer alan ve panoramik Boğaz manzarasının yanı sıra asırlık yemyeşil Naile Sultan Korusu’na ve tarihi ögelerle dolu Kuruçeşme sokaklarına bakan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul şehrin kalbindeki resort atmosferiyle hem huzurlu bir ortam hem de hareketli şehir İstanbul’u keşfetmek için ideal bir konum sunmaktadır. Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un sofistike tasarımlara ve geniş yaşam alanlarına sahip, Boğaz’ın eşsiz manzarasına hakim oda ve süitleri misafirlerine ayrıcalıklı bir konaklama deneyimi vadediyor.

KONUM

200 metre Boğaz cephesi, asırlık Naile Sultan Korusu ve tarihi Kuruçeşme sokakları ile çevrili Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, İstanbul Boğazı’nın Avrupa kıyısında, şehrin en gözde semtlerinden Kuruçeşme’de yer alıyor.

TASARIM

Dünyaca ünlü iç mimarlık firması Tihany Design tarafından, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış İstanbul’un eşsiz güzellikteki yalı ve saraylarından esinlenilerek tasarlanan otelde, zengin Osmanlı mirası çağdaş tasarım ögeleriyle buluşuyor.

ODA VE SÜİTLER

Boğaz’ın ve ihtişamlı yalıların hakimiyetindeki tüm misafir oda ve süitlerinin tasarımı, İstanbul’un zengin ve merak uyandıran ruhunu yansıtıyor. Organik doku ve desenler ile doğal ahşap kaplamalar, kumaş paneller, metal ve deri detaylar bir araya gelerek, geniş yaşam alanları bulunan lüks odalara doğal bir zarafet katıyor.

Oturma ve yemek odalarını da içinde barındıran Mandarin Bosphorus Süit, her iki cephesinden de eşsiz İstanbul Boğazı’na hakimiyeti ve yakınlığı ile misafirlerine kendilerini masmavi suların içinde hissettiriyor.

Panoramik Boğaz manzarası, ferah oturma odası, yemek bölümü, bar alanı, tam donanımlı mutfağı ve cam kenarına konumlandırılmış jakuzisi ile Naile Sultan Bosphorus Süit, lüks ve estetik algısını zirveye taşıyor.

Otelin en üst katında yer alan Presidential Süit, şık banyolara sahip iki yatak odası ve özel teraslarıyla misafirlerine sonsuz Boğaz manzarası eşliğinde benzersiz bir konaklama deneyimi vadediyor.

473 metrekarelik alanıyla otelin en geniş süiti olan Royal Bosphorus Süit, oturma ve yemek odası, özel spor salonu ve kış bahçesiyle küçük gruplara muhteşem bir alternatif sunuyor.

GASTRONOMİ

Modern Asya ve İtalyan mutfaklarının uluslararası temsilcisi Novikov’un Boğaz’a nazır muhteşem restoranı Novikov Istanbul, dünya çapında klasikleşmiş Novikov Lounge Bar, dinamik ortamı ve Boğaz’ın maviliklerine uzanan geniş terasıyla öne çıkan Bosphorus Lounge ve yemyeşil bahçesi ve havuz kenarındaki benzersiz ambiyansı ile göz dolduran Novikov Pool Bar ile Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, şehrin en güzel gastronomi merkezlerinin başında geliyor.

THE SPA AT MANDARIN ORIENTAL BOSPHORUS, ISTANBUL

Geniş bir Zen bahçesi şeklinde dizayn edilen The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul; lüks bakım ve güzellik odaları, kadın ve erkeklere yönelik hamamlar, pilates stüdyosu, modern ekipmanlarla zenginleştirilmiş fitness merkezi ve gün ışığı alan kapalı havuzun yanı sıra seçkin markaların koleksiyonlarının sergilendiği Spa butiğini de içinde barındıran 3500 metrekarelik geniş ve ferah alanında, şehrin en lüks ve kapsamlı Spa, güzellik, sağlıklı ve iyi yaşam programlarına yer veriyor.

TOPLANTI VE ETKİNLİKLER

Birbirinden özel konseptleriyle dikkat çeken üç balo salonu, Boğaz’a nazır geniş bir bahçe ve açık havuzu kapsayan ihtişamlı teras davet alanı, son teknoloji ile donatılmış altı toplantı odası ve sıra dışı tarzlarda dekore edilebilen Crystal Etkinlik Salonu,düğünlerden iş toplantılarına, özel davetlerden diğer seremonilere, her türlü okazyona uygun seçeneklere ev sahipliği yapıyor.

↑ Back to top