0

Gezginlerin fotoğrafları, TAV Galeri’de yolcularla buluşuyor

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bulunan kültür-sanat platformu TAV Galeri, gezginlerin dünyanın farklı köşelerinde çektiği fotoğrafları yolcularla buluşturdu. Sergi, TAV Havalimanları ile bağımsız seyahat iletişim platformu Gezimanya.com işbirliğiyle düzenlenen “Renkler ve Gelenekler” fotoğraf yarışmasında seçilen en çarpıcı karelerden oluşuyor.

TAV Havalimanları ile Gezimanya.com işbirliğiyle düzenlenen “Renkler ve Gelenekler” başlıklı fotoğraf yarışması kapsamında, gezginlerin tüm dünyada çektikleri çarpıcı fotoğraflar arasından seçilen kareler TAV Galeri’de sergilenmeye başladı. Seyahat tutkunlarının dünyanın çeşitli yerlerinden görüntüledikleri çok sayıda fotoğraf, mayıs ayında düzenlenen yarışmada toplandı. Jüri tarafından 400’ü aşkın fotoğraf arasından belirlenen en iyi 70 kare, Atatürk Havalimanı’nda bulunan kültür-sanat platformu TAV Galeri’de yolcuların beğenisine sunuluyor.

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, “TAV Havalimanları olarak, seyahat iletişim platformu misyonuyla çok sayıda üyeyi buluşturan Gezimanya.com ile bir süre önce başlattığımız ortak proje Renkler ve Gelenekler yarışması gezginlerden yoğun ilgi gördü. Seyahat tutkunları dünyanın dört bir köşesinde çektikleri kareleri paylaştı ve alanında uzman üç kişilik bir jüri tarafından en iyi fotoğraflar seçildi. Atatürk Havalimanı’ndan seyahat eden yolcularımızın, TAV Galeri’deki bu sergiye gösterdikleri ilgiden son derece memnunuz. Bu fotoğraflar sayesinde yolcularımızın, seyahatleri öncesinde keyifli bir mola vererek gezginlerin gözünden dünyadan çok farklı ve heyecan verici yerleri gözlemleyebilme şansı yakalayacağına inanıyorum” dedi.

Gezimanya.com, 2011 yılında Türkçe seyahat içerikli bir platform oluşturmak amacıyla kuruldu. Renkler ve Gelenekler sergisi, Rusya’dan Myanmar’a, Nepal’den Faroe Adaları’na kadar pek çok yerden çarpıcı kareleri içeriyor. Gezimanya.com’da düzenlenen yarışma sonrası ilk üçte yer alan gezginlere ödülleri verilirken, seçilen en iyi 70 fotoğrafta Haziran sonuna kadar Atatürk Havalimanı TAV Galeri’de görülebilecek. Sergi, temmuzda ise Esenboğa Havalimanı’nda bulunan TAV Galeri Ankara’da yolcularla buluşacak.

Ayrıntılı bilgi için: Ceyda Akdağ, 212 463 30 00/ 2093 ve 530 228 79 05, ceyda.akdag@tav.aero20140611-130133-46893053.jpg

↑ Back to top

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum yapın

Your email address will not be published.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.