0

Bulgur meydan okuyor!

Anadolu mucizesi bulgur, dünyaya açılma yolunda önemli bir adım attı. Food and Travel ekibi olarak konuk şeflerimizle birlikte dahil olduğumuz Gaziantep Bulgur Festivali, bulguru geleceğe taşımanın yollarını anlatan seminerleri, renkli yarışma ve etkinlikleriyle büyük ilgi gördü.

Hem çok besleyici hem de ekonomik bir yiyeceğin aynı zamanda tadından yenmeyecek kadar lezzetli olması ne kadar büyük şans. Asırlar boyu bu coğrafyada kurulan sofraların vazgeçilmez besinlerinden biri olan bulgur, bize bu şansı sunuyor.

Sahip olduğu yüksek besin değeri, sayısız yararı ve tok tutan yapısıyla bulgur gerçek bir mucize. Onu dünyaya hak ettiği şekilde tanıtmak, sadece yerel bir değere sahip çıkmak için değil, ülke ekonomimize katkı sağlamak adına da son derece önemli. 28-29 Mayıs tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleşen Bulgur Festivali, bu yolda atılan ilk büyük ve kapsamlı adım olmayı başardı.

Bulguru geçmişinden geleceğine etkili seminerlerle masaya yatıran, tartışan festival, aynı zamanda renkli yarışma ve atölyelerle yoğun ilgi gördü.

FOODANDTRAVEL_IPAD_TEMMUZ_044 FOODANDTRAVEL_IPAD_TEMMUZ_045

↑ Back to top