0

Mesai arkadaşınız aylar öncesinden dokuz günlük Kurban Bayramı tatili için rezervasyon yaptırırken ona, “Daha çok var” diye takılanlardansanız muhtemelen şu sıralar, bu uzun tatilde ne yapacağınız sorulduğunda bakışlarınızı uzaklara çeviriyorsunuz demektir.

Ancak merak etmeyin; sona kalanlar için, vize almakla uğraşmadan rüya gibi sahillerde denize girebilecekleri ya da yurtiçinde yeşilin göz alıcı tonlarının keyfini sürebilecekleri destinasyonlar var.

Yazın deniz ve güneşe doyduysanız, farklı bir şey arıyorsanız, Karadeniz’e gidin. Ayder Yaylası’na çıktığınızda önceden görmüş olduğunuz Karadeniz fotoğraflarının hileli olmadığını anlayacaksınız.

Şırıl şırıl akan dereleri, çağlayan şelaleleri, 2000 metre yükseklikteki yaylaları, resimsi gölleri ve elbette yeşili göz alıcı tonlarıyla Karadeniz baş döndürücü bir güzelliğe sahip.

Doğası kadar tarihî mirası da ilgili hak ediyor. Sümela Manastırı’ndan tarihî kiliselere, camilerden taş köprülere, bölgenin üzerinde kat kat yükselen mimari tarihte yolculuğa çıkacaksınız.

 

Devamı Food and Travel Ekim (2013) sayısında…
↑ Back to top

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.