0

ŞEHRİN YENİ LEZZET VE EĞLENCE DURAĞI; GRAND PERA TASTE HUB

Grand Pera ile Beyoğlu’nda yeniden eğlence, gastronomi, sanat ve moda…

Beyoğlu’nun yaşayan mirası aynı zamanda kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronominin buluşma noktası Grand Pera, yıl içinde yaptığı çağdaş sanat sergileri, filarmoni ve caz konserleri, sahne gösterileri ve dans performanslarının yanında şimdi de Grand Pera Taste Hub ile nitelikli gastronomi markalarını Beyoğlu’na kazandırarak “Beyoğlu’nun Buluşma Noktası” oluyor. Grand Pera Taste Hub 8 Aralık’ta dünya mutfağının en aranan tatları ve yemek eşlikçisi sahne programları ile Grand Pera’nın 2.katında açılıyor.

BEYOĞLU’NDA ESKİ EĞLENCEYİ ARAYANLARIN YENİ ADRES İGRAND PERA TASTE HUB YEMEK İLE EĞLENCEYİ BİR ARADA SUNUYOR.

Dünya mutfaklarından en özel restoranlar ile şehre yenilik ve farklılık katacak, lezzet, müzik ve eğlencenin buluşma noktası Grand Pera Taste Hub, yemek zevkinizi zirveye taşıyor.  Grand Pera Taste Hub, gastronomi etkinliklerinin yanı sıra dans, müzik, eğlence, söyleşi, stand up gösterileri ile sadece damak zevkine değil aynı zamanda beş duyuya hitap eden bir deneyim merkezi.

Günlük 6 binden fazla kişiye hizmet verecek olan Grand Pera Taste Hub, sokak ve dünya lezzetlerini tek bir çatı altında topluyor. Ziyaretçilere lezzet çeşitliliğini birçok ünlü marka ile sunan Grand Pera Taste Hub, Beyoğlu’nun en konforlu ve hijyenik yeme- içme alanı olarak misafirlerini ağırlıyor.

Beyoğlu’na yepyeni bir soluk kazandıracak Grand Pera Taste Hub’da her hafta canlı müzik ile Latin dans günleri, Tuz Biber ile stand-up gösterileri, şef buluşmaları, canlı ve Overdaze Academy ile dj müzik etkinlikleri ile yemek zevkiniz eşsiz bir eğlenceye dönüşüyor.

Grand Pera Taste Hub’ta Neler Var?

Bilindik tatların dışına çıkarak sokak lezzeti kültürünü tekrar gün yüzüne çıkaran Yumami, pizzanın bir yemek olmaktan öte bir hayat tarzı olduğunu savunan ve bunu lezzetlerine yansıtan Nappo Pizza Grand Pera Taste Hub’ta damak tadına düşkün ziyaretçilerin uğrak noktası oluyor.

Kahve tutkunları için Blak Coffee, çaydan vazgeçemeyenlere Poppin Bubble Tea, çikolata ve kahve ikilisinin en güzel sunumlarla buluştuğu Mendel’s keyifli sohbetlerinize sıcak dokunuşlar yapıyor.

Kocaman Arjantin burgerları ile Crespo Burger hem damak tadınıza hem de görsel zevkinize hitap ederken; sağlıklı fast food yemek isteyenlerin ilk tercihi ÇoSa, Grand Pera Taste Hub’ta misafirlerini ağırlıyor.

Dostlarınızla, arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle keyifli bir yemek zevki yaşarken; aynı zamanda görsel şovlarla da eşsiz bir deneyim yaşamak istiyorsanız Grand Pera Taste Hub sizleri bekliyor.  Grand Pera Taste Hub’da gastronomi ile birlikte her hafta Salı günleri canlı müzik, Cuma günleri Latin ve swing dans ile Latin canlı müzikleri ve her Cumartesi Tuz Biber stand up ile Overdaze Academy dj performansları gastronomik yolculuğa eşlik edecek program olacak.

Eşsiz Beyoğlu atmosferinde, tarihi bir dokuyla harmanlanan Grand Pera Taste Hub ayrıcalıklı restoranları ve şovlarıyla bir yemekten çok daha ötesini vaat ediyor.

_____________________________________________________________________________________________

Grand Pera Hakkında:

Beyoğlu’nun en ikonik yapısı olan Grand Pera tarihi bina, Abraham Paşa tarafından mimar Alexandre Vallaury’ye 1883 yılında inşa ettirilmiş ve ilk olarak konut amacıyla kullanılmıştır. Sonrasında Büyük Kulüp’e kiralanarak Osmanlı’nın ilk sosyal kulübü olarak kullanılmaya başlanmış ve Büyük Kulüp buradan ayrıldıktan sonra tarihi yapı Cercle d’Orient (Serkil Doryan) olarak anılmaya devam etmiştir. Sonrasında ise farklı alanlarda hizmet veren dükkanlara, en şık mağazalara ve seçkin terzilere ev sahipliği yapmıştır. 1983’teki yangından sonra terkedilmiş ve tahrip olmuştur. 2009 yılında ise yenileme kararı çıkarılmış ve halen ayakta kalabilen yapıları korunarak restorasyonu gerçekleştirilmiştir. Günümüzde Grand Pera projesinin bir parçası olarak yer alan bu tarihi yapı, 1. Derece tarihi eser olarak tescillenmiş ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Grand Pera denince akla ilk gelen mekanlardan biri Emek Sahnesi’dir. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan bu sahne, tarihi binası ile birlikte tarihe ve pek çok olaya tanıklık etmiştir. 1924 yılında açılan Emek Sahnesi, o dönemlerde Melek Sineması olarak anılıyordu. Mimarlığı Rafael Alguadiş’e ait olan bu sinemanın perdesinin iki yanına art nouvea tarzda melek heykelleri yerleştirilmiştir. Ayrıca sinemaya giriş olarak kullanılan Melek Apartmanı da sahneye ismini veren etkenlerden. Grand Pera’da hizmet vermeye devam eden Emek Sahnesi, oldukça önemli açılışlara, galalara ve özel gösterimlere ev sahipliği yapmış ve yapmaya da devam etmektedir.

↑ Back to top