0

“HİNT OKYANUSU’NUN EN İYİ OTEL MARKASI”, “HİNT OKYANUSU’NUN EN İYİ DALIŞ OTELİ”, “MAURITIUS’UN EN İYİ AİLE TESİSİ”, “SEYŞELLER’IN EN İYİ AILE TESİSİ” VE DAHA NİCE ÖDÜLÜ KAZANMAYI BAŞARMIŞ BİR OTEL GRUBU CONSTANCE HOTELS AND RESORTS. FOOD AND TRAVEL OLARAK KIŞTA YAZI YAŞAMAK İSTEYENLER, YAZIN MAVİNİN BİRKAÇ TONU İLE YETİNEMEYENLER, MACERAPERESTLER VE LÜKS SEVERLER İÇİN BU SERVİS LİDERİNİ YAKINDAN İNCELİYORUZ.

Servis hayatına 1975 yılında Mauritius’da hala hizmet veren Constance Belle Mare Plage ile yalnızca 10 kabin villa ile başlayan otel zinciri, yıllar içerisinde tutkuyla bağlandığı golf sporu için golf sahalarını inşa etmeye başlamış. Ülkede her yıl düzenlenen golf turnuvalarının da başlangıcını atan bu adım, Mauritius’un en köklü resortlerinden biri ünvanını taşıyan Belle Mare Plage için yüksek talep getirmiş ve otel yıllar içerisindeki renovasyonlarıyla bugünkü 250 süitli ve 25 villalı haline gelmiş.

İki tam kapasite golf sahası, yedi restoranı, geniş bir SPA alanı, çocuk kulübü, fitness alanları ve tam 2 KM uzunluğundaki sahili ile hizmet vermeye başlayan Belle Mare Resort, ister ailenizle, ister arkadaşlarınızla veya yalnız bir gezgin olarak sizleri ağırlamayı bekliyor.

Tesisin, lüks ve havalı kardeşi ise adını da taşığıdı kraliyet ailelerine layık bir servis kalitesi ile karşımıza çıkıyor. Constance Prince Maurice, 1999 yılında, grubun güçlü karakterini yansıtmak ve adada karşılaşabileceğiniz en lüks konsepti sunmak adına kuruldu ve yıllardır bunu yapıyor. Devasa bir alana kurulu tesiste, 3 farklı restoranda tüketeceğiniz her şey gerçekten müthiş bir lezzete sahip. Hatta ülkedeki tek su üstü restoran olması ile meşhur Barachois restoran, sunduğu bu müthiş lezzetlerin yanı sıra, altınızda doğal yaşam alanlarında yüzen beyaz köpekbalıkları ile eşsiz bir ambiyans da sunuyor.

Yalnızca Mauritius kökenli bir aile tarafından yönetilen Constance Grubu, anavatanlarındaki başarılarının ardından, faaliyetlerini, yine golf ve şarap tutkularını da yanlarında taşıyarak, 1999 yılında Seyşeller’e açılmış. Seyşeller’deki tek 18 delikli golf sahasını barındıran Constance Lemuria Seyşeller, modern tasarım ve kalite yaklaşımıyla Seyşeller’de faaliyet göstermeye başlayan ilk otel grubu olmuş.

2006 yılında lüks anlayışını Robinson Crusoe tarzıyla buluşturan grup, Madagascar’ın kuzeyinde bulunan bir adayı, tam bir inziva alanı olan Constance Tsarabanjina’ya dönüştürerek bir ilke daha imza atmış. Kendi tuttuğunuz balığı akşam yemeği olarak yiyebileceğiniz, doğanın içinde kendinizi kaybedebileceğiniz ve bugün özellikle popüler olan “Disconnect to Connect” –  “Bağlanabilmek için Bağlantıyı Kes” anlayışını sonuna kadar yaşayabileceğiniz bir tesis olan Tsarabanjina, misafirlerine özellikle butik düğünler için de masalsı bir program sunuyor.

2009 ve 2010 yıllarında ise, arka arkaya açılan Constance Halaveli ve Constance Moofushi ile hizmet kalitesini Maldivler’e taşıyan grup, aynı sene Seyşeller’de bulunan ve hala Seyşeller’in en iyi oteli olarak anılan Constance Ephelia’yı da faaliyete başlatmış.

Son olarak 2019 yılında kendine aynı servis kalitesi ve ağırlama anlayışına sahip, kardeş bir marka oluşturan Constance Grubu, “C Resorts” ismi ile Mauritius’da hizmet vermeye başladı.

Constance Hotels and Resorts grubu, egzotik adalarda tatil yapmanın en büyük risklerinden biri olan bilinmezliği ortadan kaldırıyor. İstisnai servis kalitesi, üst sınıf gastronomi anlayışı ve lüks mimarileriyle, grup, faaliyet gösterdiği her destinasyonda asla pişman olmayacağınız bir tercih olacaktır.

↑ Back to top