0

Chalet Merlo’da bir haftanın ardından eve döndüğünüzde, buharlı açıkhava jakuzisini, dört katlı dağ evinin panoramik Pourri Dağı manzaralarını ve pistlerin cazibesini anlatmaya doyamayacaksınız.

Ama en çok da özel şefiniz tarafından hazırlanan günlük ziyafetleri… Başlangıç için pancetta ve bezelye purée, ana yemekte yumuşak côte de boeuf ve tatlı olarak çikolata fondant, sonra Tomme de Savoie ve Persillé de Tignes gibi süper yerli peynirlerle dolu bir tabak düşünün.

12 kişilik bir aile için ideal olan bu gösterişsiz sığınak, Bourg St Maurice tren istasyonuna 20 dakikalık sürüş mesafesinde, şirin Le Miroir köyünde yer alıyor. Snowboard’cular ve taze toz kar peşindekiler arasında popüler olan Sainte Foy, yukarı

Tarentaise Vadisi’nde dünya standartlarındaki birkaç kayak merkezinden biri. Merkeze zorlu bir off-piste yolu aracılığıyla dağ evinden ulaşılabiliyor. Tignes, Val d’Isère ve Les Arcs, hepsi yarım saatlik mesafede, her seviyeden kayakçı için olanaklar sunuyor.

Dağ evinin şoförü sizi günde iki kez dilediğiniz piste götürüp getiriyor. Kapınızın 500 metre ötesindeki helikopter pisti ise sınırda veya İtalya tarafında da kayak imkânı sunuyor.

PİSTTE YEMEK
Kestane çorbası ve ocakbaşında iri et dilimleri servis eden rustik aile işletmesi Chez Mérie’ye uğrayın. Gitmeden önce rezervasyon yaptırın. 0033 479 069 016

DETAYLAR
Altı odada 12 kişi kalabiliyor. Haftalığı, yemek servisi dahil 11,062 €’dan başlıyor. premiere-neige.com

↑ Back to top