0

BENGODİ İLE ASMADAN’IN BÜYÜLÜ BAĞLARINDA BAĞ BOZUMU BAŞLADI

Bengodi Boutiqe Hotel misafirlerine özel olarak sunduğu “Bağ bozumu “ programı ile eylül ve ekim aylarında Asmadan bağlarında özel bir deneyim yaşatıyor.

Rönesans’ın habercisi olarak görülen “Decameron”un yazarı Giovanni Boccacio’nun, çığır açan kitabında yer alan “Hayal ülkesi Bengodi”den adını alan Bengodi Boutique Hotel, Türkiye’de Önoturizm’in yani Türkçe’de “Bağ rotası” diye adlandıracağımız bu turizmin  önemli noktalarından birisi oldu. Trakya bölgesinde Asmadan’ın Çanakkale Eceabat’taki Kayalıtepe Bağları yakınında adı gibi büyülü bir mekana ev sahipliği yapan  Bengodi Boutique Hotel  8 eylül- 29 ekim tarihleri arasında konaklayan müşterilerine özel bir bağ bozumu deneyim yaşatıyor. Murat Yankı’nın rehberliğinde; Neolitik çağlardan günümüze üzümün ve asmanın tarihsel yolculuğu ile başlayan ilk gün  Asmadan Şaraphanesi’ndeki graviti metodu ile şarapların bağlardan şişeye olan serüveninin anlatımı ve şarap, peynir  tadımı ile bitiyor.  

İkinci gün Asmadan Kayalıtepe Bağları’nda çay ve  mini kahvaltı ile devam eden etkinlik,  Asmadan Kayalıtepe Bağları’nda üzüm toplama , bağ bozumu deneyimi ile beraber yine Murat Yankı eşliğinde Trakya Bağ Rotası ve Eceabat teruar özelliklerinin anlatımının ardından Bengodi bahçede  köpüklü şarap ve brunch ile son buluyor.

Geleneksel rustik tarzın ögeleri ile tasarlanmış doğal taş kaplamalı binası ve asmalı avlu etrafındaki 20 odalı konaklama tesisi ve restoranı bulunan Bengodi Boutique Hotel misafirlerine kendini iyi hissettirecek bir konaklama sunarken, iyi yemek ve iyi şarap deneyimini Asmadan Bağcılık Tarihi Müzesi gezisi ile tamamlıyor.

1 . GÜN

Hoş geldin Kokteyli

16:00-17:00

Asmadan Bağcılık Tarihi Müzesi: Neolitik çağlardan günümüze üzümün ve asmanın tarihsel yolculuğu

17:00-17:30

Asmadan Şarap Üretim Tesisi : Gravitiy metodu ile kendi üretimimiz olan şarapların bağdan şişeye yolculuğunun anlatımı ve mahzen turu

18:00-18:30

Şarap Tadımı : Bengodi avluda kendi üretimimiz olan Asmadan şarap ve Casari Peynir tadımı

(*Tüm etkinlikler Murat Yankı rehberliğinde yapılacaktır)

2. GÜN

07:00 Bengodi’de güne başlangıç kahvesi

07:30 Özel shuttle servisimiz ile Bengodi’den Asmadan Kayalıtepe Bağları’mıza yolculuk

08:00 Asmadan Kayalıtepe Bağları’mızda çay ve mini kahvaltı

08:30 Bağlarımızda üzüm toplama , bağ bozumu deneyimi ile beraber Murat Yankı rehberliğinde Trakya Bağ Rotası ve Eceabat terruar özelliklerinin anlatımı

10:00 Bengodi bahçede köpüklü şarap ve brunch

Detaylı bilgi ve rezervasyon:

www.bengodi.com.tr

0286 814 12 33

↑ Back to top