0

SIX SENSES KOCATAŞ MANSIONS, BAHÇESİNDE RAMAZAN AYINA ÖZEL HAZIRLANAN İFTAR ALANIYLA MİSAFİRLERİNİ BEKLİYOR

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul’un, yemyeşil koru alanı ile Kocataş Yalısının bahçesinin buluşma noktasında konumlana Ramazan ayına özel iftar alanı, her biri Anadolu mutfaklarından özenle seçilmiş lezzetlerden oluşan iftar menüsü ile misafirlerini bekliyor. Ramazan ayına özel hazırlanan eğlence programlarının da eşlik edeceği iftar sofralarında yerel ve sürdürülebilir ürünlerle hazırlanan yemekler ön plana çıkıyor.

Kocataş yalısının yeşiller içindeki bahçesin konumlanan Ramazan ayına özel İftar alanı, misafirlerini Anadolu esintileri taşıyan modern, zarif ve sürdürülebilir bir iftar deneyimine davet ediyor. Her biri Anadolu’nun farklı bölgelerinden temin edilen taptaze malzemelerle geleneksel Ramazan sofralarının şifa veren lezzetlerini buluşturan Kocataş Yalısının bahçesi, Ramazan ayı boyunca her hafta farklı menülerle misafirlerini karşılıyor. Üstelik, Ramazan ayına özel geleneksel Türk Sanat Müziği canlı performansı, hat ve minyatür sanatı atölyeleri ile misafirleri sıra dışı bir iftar deneyimi bekliyor.

Kocataş Yalısının bahçesinde, Six Senses’in dünyaca ünlü sürdürülebilirlik felsefesi ışığında, tamamı yerel ve etik üretim yapan üreticilerden temin edilen malzemelerle Ramazan ayına özel olarak hazırlanan menüler, Osmanlı mutfağının geleneksel lezzeti Kızılcık, Demirhindi ve Reyhan şerbetleri ve taş fırından sıcacık pidelerle Ramazan sofralarını şenlendiriyor. Hurma, Ege zeytinleri, petek bal, Afyon manda kaymağı, yayık tereyağı, pastırma, yerel peynir tabağı ve kuruyemişleri içeren iftariyeliklerle başlayan lezzet şöleni, Anadolu sofralarının vazgeçilmezi çorba seçenekleriyle sürüyor. Başlangıçlarda Divle Obruk peynirli çoban salatası, Malkara biberi ile hazırlanan muhammara, İskenderun karidesli semizotu salatası gibi yerel lezzetler dikkat çekerken, ara sıcaklarda kuru patlıcan dolması, baklava yufkasında paçanga böreği ve bahar mücveri eski İstanbul’un Ramazan sofralarını günümüze taşıyor.

Izgaralar, taş fırından lezzetler ve döner istasyonu ile renklenen ana yemekler damak çatlatan lezzetleriyle iftar menüsünün yıldızı oluyor.  Tatlı büfesinde güllaç, Muhallebi revani, baklava ve künefeye ek olarak lokum çeşitleri sunulurken, doğal lezzetlerle aromalandırılan dondurmaların servis edildiği dondurma arabası ve şifa kaynağı kompostolar Ramazan şölenini tamamlıyor.

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul kadim Anadolu ve Akdeniz mutfaklarının esintilerini, Boğaz’ın mavisi ile yemyeşil korunun buluşma noktasında, misafirlerine sunuyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için;

Six Senses Kocatas Mansions, Istanbul

reservations-istanbul@sixsenses.com

+90 212 355 55 00

https://www.sixsenses.com/en/resorts/kocatas-mansions-istanbul/offers/valentine-s-day-offer

↑ Back to top