0

PIZZERIA PERA – HEM TANIDIK HEM YEPYENİ

On yıldır İtalyan mutfağı tutkunlarını bir lezzet yolculuğuna çıkaran Asmalı Mescit ’teki Pizzeria Pera yenilendi. 10’uncu yaşının heyecanını müdavimleriyle paylaşan restoran, günümüz şartlarına uyum sağlayarak doğanın ihtiyaçlarına daha saygılı bir hale geldi. İtalyan mutfağına saygıyı benimseyen Pizzeria Pera’nın felsefesi artık sürdürülebilirlik, yerel üreticileri destekleme ve gıda israfından kaçınma üzerine kurulu.

Pizzeria Pera 2013 yılının aralık ayında Asmalı Mescit’te açıldıktan kısa bir süre sonra semtin popüler restoranlarından biri haline geldi. Kullanılan orijinal ürünlerle gerçek İtalyan lezzetleri sunduğu ve kaliteden asla ödün vermediği için hem İtalyanlar hem de iyi yemek peşinde koşanlar hala Pizzeria Pera’yı sık sık ziyaret ediyor. Aradan geçen on yılda restoranın müdavimleri artarken Pizzeria Pera da daha tatmin edici ve keyifli bir deneyim sunmaya başladı.

Onuncu yılında Pizzeria Pera konuklarının ihtiyaçları kadar gezegenin ihtiyaçlarına da kulak veriyor. Bu nedenle tüm yemek felsefesini doğaya saygılı bir yaklaşımla değiştiriyor. İtalyan mutfağına saygıyı benimseyen Pizzeria Pera aynı zamanda yerel üreticilerin ürünlerine de mutfağında yer verirken, atığını minimuma indiriyor ve tüm operasyonunu sürdürülebilirlik ilkelerine göre yeniliyor.

Bunu nasıl mı yapıyor? Artık her ürün mevsiminde kullanılıyor. Yaz ve kış olmak üzere iki ayrı menü sunuyor Pizzeria Pera. Kâğıt peçeteler yerine bez peçeteler kullanılıyor. Böylece gezegene büyük zararı olan kâğıt israfının da önüne geçiliyor.

Pizzeria Pera’nın kurucusu Serdar Arslan, “Doğaya olan sorumluluğumuzu önemsiyoruz. Mevsiminde ürünler kullanarak, sürdürülebilir tarıma ve yerel üreticilere destek olarak aynı zamanda lezzeti de en üst düzeye çıkarıyoruz. Bugüne kadar bizi yalnız bırakmayan konuklarımız güncellediğimiz sürdürülebilirlik ve atık yönetimi felsefemiz ile yemeklerimizin tadını çıkarmaya devam edebilir” dedi.

https://www.pizzeriapera.com/

Adres: Asmalı Mescit Mah. Gönül Sokak 6/A Beyoğlu/İstanbul

↑ Back to top