0

Gastro Weekend’de tatları keşfettik, keşfin tadına vardık

Food and Travel Gastro Weekend by S. Pellegrino

Food and Travel Gastro Weekend by San Pellegrino’nun ilkini geçen ay Melek Hotels Selimiye’de gerçekleştirdik. Misafirlerimizi Şef Rudolf Van Nunen’le birlikte “Think global, eat local” anlayışıyla hazırladığımız menüler eşliğinde ağırladık.

Sekiz yıl önce Food and Travel’ın Türkiye edisyonunu hazırlamaya başladığımızda, ‘gurme seyahat’ kavramı henüz Türk basınında ve turizminde kullanılmıyordu. O günden bu güne dergimizin alametifarikası gurme seyahat sayfalarımızda her ay hem dünyanın hem de Türkiye’nin farklı yerlerine seyahatler düzenleyip o bölgenin yemek ve seyahat kültürünü inceledik, okurlarımıza aktarmaya çalıştık.

Bir yandan dünyanın diğer ucundaki en ulaşılmaz noktalarla yaptığımız seyahatlerle sizlere hayaller kurdururken belki birkaç yıl sonranın seyahat planını yapmanız için ilham olduk. Öte yandan elimizin altında olan, ama çoğu zaman farkında olamadığımız bu topraklara ait güzellikleri ve değerleri anlatmaya çalıştık. Çünkü bunlar bizim için çok kıymetliydi; yerli ürünlerimiz ve yerel üreticilerimizi desteklemek her daim en büyük ilkelerimizden biri oldu.

 

 

FOODANDTRAVEL_IPAD_TEMMUZ_026 FOODANDTRAVEL_IPAD_TEMMUZ_027 FOODANDTRAVEL_IPAD_TEMMUZ_028

↑ Back to top