0

Chablé Maroma, Meksika’nın yabancılar tarafından en çok tercih edilen lüks turizm destinasyonu Maya Rivierası’nın gözden ırak sahillerinden birinde cenneti yeniden tanımlıyor. Chablé Maroma’da her biri ultra-exclusive hizmetler sunan 70 villasının tamamında özel havuz, açık hava oturma odası ve teras bulunuyor.

Resort’un keyifli havuz alanı, plaja paralel uzanıyor. Konuklarını etnik ritüeller eşliğinde ağırlayan spa bölümü ise tam kalbinde yer alıyor.


Resort’un keyifli havuz alanı, plaja paralel uzanıyor.

Restoranlarında, sahildeki deniz ürünleri barında ve sadece akşam yemeğinde açılan havuz başında servis edilen lezzetlerin tamamı, yerel üreticilerden temin edilen taze ve mevsimsel malzemelerle hazırlanıyor.

Konuklarına hayatta olmanın keyfini yeniden hissedebilmelerini sağlamak için mükemmel bir konsept sunan resort’un geniş bir aktivite menüsü var.

Tüm iç mekânların dış mekânlara entegre olması amacıyla tasarlanan resort’ta, doğanın incelikleri, lüks ve konforun modern elementlerine karışıyor. Zamanın pürüzsüzce aktığı cennetten bir köşe olan Chablé Maroma’da hayatın tadını, kelimenin tam anlamıyla çıkarabilirsiniz.

BU’UL


BU´UL’un menüsünde Maya ahtapotu, yerel balıklar, Meksika Karayipleri’nin nefis meyveleri ve Meksika kültürüne çeşitlilik katan yarımadanın farklı bölgelerinden gelen yerel ürünlere yer veriliyor.

BU´UL’un menüsünde Maya ahtapotu, yerel balıklar, Meksika Karayipleri’nin nefis meyveleri ve Meksika kültürüne çeşitlilik katan yarımadanın farklı bölgelerinden gelen yerel ürünlere yer veriliyor.

Ödüllü şef Jorge Vallejo’nun mutfağının temelini oluşturan mısır, fasulyeler ve dünyanın tüm meyveleri, aynı zamanda BU´UL’un ardındaki ilhamın da kaynakları. Bölgenin gastronomisi, Meksika’nın mutfak mirasının tartışmasız en ağır toplarından. BU´UL’un menüsündeki yemekler de Yucatan Yarımadası’nın mutfak kültürüne saygı duruşunda bulunmayı ihmal etmiyor.

Restoranda, sadece geleneksel tarifleri yorumlamaktan çok daha öte; seçkin, özgün ve zengin bir mutfak sunuluyor. Burası gerek pişirme teknikleri gerekse kullanılan malzemelerin zenginliğiyle, aynı zamanda sektörün genç şefleri için de bir ilham ve eğitim yuvası olarak öne çıkıyor.

BU´UL vizyonuyla sadece bölgenin lezzetlerini dünyanın geri kalanına tanıtmakla kalmıyor, aynı zamanda konuklarını ‘dinlence, keyif ve sağlık’ konsepti içinde memnun etme görevini de başarıyla yerine getiriyor.

↑ Back to top