0

CAFFÈ NERO YENİ “SİNGLE ORİGİN” KAHVESİ COLOMBİA’YI SUNUYOR

Avrupa’nın en büyük bağımsız kahve zincirlerinden Caffè Nero, yeni “Single Origin” kahvesi Colombia’yı sunuyor. Caffè Nero’nun yeni single origin kahvesi, Kolombiya’nın Antioquia bölgesindeki Rigoberto Franco Arroyave çiftliğinde Caffè Nero’ya özel olarak üretiliyor.

Bölgenin rakımı, zengin toprağı, serin ve ılıman ikliminin yanı sıra nesillerdir bölgede bu işi yapan kahve yetiştiricilerinin uzmanlıkları sayesinde, Antioquia’nın kahve çekirdekleri yüksek kalitesiyle tüm dünyada büyük bir ün kazanmıştır. Ailesinin 1950’lerden itibaren sahibi olduğu 150 dönümlük çiftliği, 1978’de devralan Rigoberto Franco Arroyave, bu işletmeyi günümüzde bir sürdürülebilirlik modeli haline getirmiştir. Bölgedeki en iyi kahvelerin önemli bir kısmı burada üretilmektedir.

Caffè Nero’nun single origin kahve çekirdekleri özenle el ile toplandıktan sonra yıkama yöntemi ile işlenerek en iyi tat profili elde edilir. Çekirdekler, Caffè Nero’nun kahve uzmanlarının toplam 150 yıllık kavurma deneyimi ile kavrulmaktadır. Colombia kahvesinde, toffee’nin (karamelize şekerleme) şekerli tadım notalarıyla, siyah frenk üzümü ve elmanın keskin asiditesi tatlı içimle birleşiyor.

Caffè Nero Türkiye CEO’su Ahmet Yanıkoğlu Colombia hakkında “Yeni single origin kahvemiz Colombia, klasik harmanımız olan Classico’nun yanında yerini alıyor ve dönemsel kahve menümüze yenilik katıyor. Misafirlerimizin yeni dönemsel kahvemizi lezzetli bulacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Colombia, Caffè Nero kahve evlerinde sınırlı bir süre için misafirlere sunuluyor. Colombia’yı Caffè Nero’da hazırlanan kahve içeceklerinde tadabileceğiniz gibi, kapsül ve çekirdek kahve seçenekleriyle, kahve keyfinizi evde de devam ettirebilirsiniz.

Caffè Nero Hakkında:

Caffè Nero, 1997’de Gerry Ford tarafından, İngiltere’de bağımsız bir kahve zinciri olarak kuruldu. İtalyan kahve evlerinden esinlenen tarzı, premium kahvesi, özenle seçilen malzemelerle hazırlanan Nero yiyecekleri, sıcak ve samimi ortamı ile kısa sürede kahveseverlerin buluşma noktası haline geldi. Kendine has harmanı ve kavurma merkezi ile mükemmel kahveyi sunan Caffè Nero, İngiltere, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Polonya, İsveç, Kıbrıs, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan toplam 1100 kahve evi ile Avrupa’nın en büyük bağımsız kahve zincirlerinden biridir.

2007 yılında İstinye Park AVM’de ilk mağazasını açan Caffè Nero Türkiye, günümüzde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Bodrum ve Ayvalık’ta 93 mağazası ile hizmet vermekte ve her ay açılmakta olan yeni mağazaları ile büyümesine devam etmektedir.

↑ Back to top