0

DERGİMİZİN MAYIS SAYISINA TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE APPSTORE VE ANDROID STORE’LARDA FOOD AND TRAVEL TÜRKİYE UYGULAMAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Gezi Haberleri

Afrodisias’da aşk; limon kokan sokaklar; mavi bayrak sayımız arttı; kentlerin akışkanlığı üzerine; herkesin gözü tatilde; Anneler Günü’ne özel geziler.

Yemek Haberleri

Aydan Üstkanat “Yılın Yazarı”; bahar dopingi; ot mevsimi; ilham veren tarifler; mangal tüyoları; Nesfit’le yaza hazırlık.

YEMEK

Mevsiminde / BAHAR PİKNİĞİ

Sıcacık açan güneşin ve temiz havanın tadını çıkarmaya o kadar çok ihtiyacımız var ki… Piknik planları yaparken sepetinizi sevdiklerinizi mutlu edecek bu pratik ve göz alıcı tariflerle doldurmayı unutmayın.

Dünya mutfağı / ŞAM LEZZETLERİ

Tüm köklü geleneklerde olduğu gibi, Suriye mutfağı da kuşaktan kuşağa aktarılan aile tariflerine dayanır ve her yemeğin kendine özgü bir dokunuşu vardır.

GURME SEYAHAT

Bahar nostaljisi Birgi

Ege’nin eski zaman kasabası Birgi, dünyanın en bereketli havzalarından birinin ortasına kurulmuş sakin bir kasaba. Sahip çıktığı tarihi zenginlikler ve kurduğu lezzetli sofralarla birlikte insana huzur veren nostaljisine kapılmamak imkânsız.

TOKYO

Arka sokaklardaki zenginlik Tokyo, zamanının çok ötesinde bir şehir gibi modernliği ile ünlü. Ancak bakımlı kaldırımlardan, yan sokaklardan ve ara yollardan aşağı doğru yürüyünce “binlerce farklı kişiliğe” sahip ızgara lokantaları izakaya’lar, aile işletmesi minik erişte dükkânları ve Japon çorbası ramen çeşitleri bulacaksınız, sadece nereye bakacağınızı bilin.

SEYAHAT

Bayramda otantik İstanbul

Bozacı naraları, yoğurtçu çıngırakları, kunduracı tıkırtıları ve sokak müzisyenlerinden yayılan ezgiler… Kadim şehrin kaybolmaya yüz tutmuş nostaljik seslerini, İstanbul aşığı isimlerin duygularında aramaya ne dersiniz?

Karia yolu’nda çiçekler arasında

Güney Ege’nin dünya güzeli balıkçı köylerini, manzaralı yamaçlarını ve antik kalıntılarla dolu gizemli patikalarını buluşturan Karia Yolu’nun papatyalarla bezeli rotaları sizi bekliyor.

3 harika rotada arabayla dünya

Haritadaki mutlaka görülmesi, kalınması ve yenmesi gerekenlerle birlikte dünyanın sunduğu en büyüleyici rotalarda keşif gezilerinde bize katılın. İşte eşlikçi yemeklerle üç muhteşem yol gezisi önerisi…

Bir hafta sonu, bir hafta ya da sonsuza dek kalın

Cotswolds’ta mükemmel bir kır evi, Puglia’da İtalyan endüstriyel mimarisinin bir simgesi ve Hint Okyanusu’nun tasarım güzeli… Önerilerimizle uzakta geçen zamanı iyi bir şekilde değerlendirdiğinizden emin olun.

Bir bilene sorduk Tarkan Ander & Dora Şahintürk

Food and beverage sektörünün önde gelen aktörlerinden biri olan AVM’lerin durumu, pandemi koşullarında dalgalanmalar yaşamaya devam ediyor. Peki belirsizliğin ucu nereye çıkacak? JLL Türkiye eş ceo’su anlatıyor.

↑ Back to top