0

DERGİMİZİN KASIM SAYISINA TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE APPSTORE VE ANDROID STORE’LARDA FOOD AND TRAVEL TÜRKİYE UYGULAMAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

YEMEK

Mevsiminde / KAPARİ

İster makarnalarda kullanın isterseniz de tereyağı yaparak dil balığı yanında servis edin; kapari mutfaklarımızın küçük baş kahramanlarından. Toplaması ve işlemesi de oldukça zahmetli kapariyi biraz daha yakından tanıyalım.

Dünya Mutfağı / USUL USUL PİŞİRME

Yavaş pişirme metodu denildiğinde aklımıza genellikle etin kaslı bölümleri veya eklem yerleri gelse de, sebze bazlı yemeklerde ve hatta tatlılarda da kullanım alanı oldukça yaygın. Somondan muhallebiye yavaş pişirme tekniğini uygulayarak kendimizi zamanın akışına biraz da mutfaktabırakalım.

GURME SEYAHAT

Sade, Geleneksel ve Rafine Lezzetleriyle / LYON

Fransa’nın güneydoğusunda bulunan Auvergne-Rhone-Alpes bölgesinin başkenti Lyon, dünyada adını sıkça mutfağından ve yemeklerinden bahsettirir. Yemeklerini özel kılan nesilden nesile günümüze gelen “aile işletme restoranları” sertifikalı 20’nin üzerinde Bouchon (Buşon) restoranlarıdır.

Siena’nın farklı yüzü

Çoğunlukla adı ünlü Palio yarışları ile anılıyor olabilir. Ama Toskana’nın kalbi olarak da adlandırılan bu şehir müzeleri, tarihi binaları, lezzet fışkıran restoranları ve nostaljik ruhuyla size umduğunuzdan çok daha fazlasını vadediyor.

SEYAHAT

Pandemi sonrası turizmde neler değişecek?

Turizm Sektörü Değerlendirmesi 2021 Raporu’na göre varyantların dünya genelinde kısıtlamaları yeniden gündeme getirmesiyle turizmde dalgalı toparlanma 2023’e kadar devam edecek.

Bir Kent Belleği Mirası Olarak MÜZE GAZHANE

1800’lü yıllarda İstanbul’da kurulmuş dört gazhaneden biri olan Tarihi Hasanpaşa Gazhanesi, muhteşem restorasyonu ve kültür üniteleriyle Avrupa’nın prestijli modern endüstri müzelerine rakip oluyor.

Uzak Cennetler

Durmadan değişen bu iklimde egzotik, güneşli ve turkuaz mavisi bir destinasyonun el değmemiş kıyılarını kim özlemedi ki? Bekleyiş sona erdi, artık o uzaklardaki cennette tatil için rezervasyonu yaptırmanın zamanı geldi. Lucy Kehoe tatil planınız için beş tane bembeyaz kumlu ütopya önerisi sunuyor.

Lezzetler Bir Yanda, Aşk Bir Yanda / AMASYA

Yeşilırmak’ın her iki yakasına kurulmuş olan Amasya’da mutlu, iştahlı ve sevgi dolu hissetmemek imkânsız. İki gün içinde gezeceğiz Amasya’yı… Haydi mesafesi az, hazinesi çok olan bu yolculuğa birlikte çıkalım. Hem de şehrin simgesi haline gelen, mis kokulu elmalardan birer tane ikram edeyim size…

↑ Back to top