0

DERGİMİZİN HAZİRAN SAYISINA TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE APPSTORE VE ANDROID STORE’LARDA FOOD AND TRAVEL TÜRKİYE UYGULAMAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Gezi Haberleri

Su altından İzmir; Yolda lastiğiniz patlarsa; Havuzda lens kullanımı; Avrupa’da en kalabalık şehirler; Kapadokya’da mistik buluşma; Avrupa Konseyi ödüllü 3 müze.

Yemek Haberleri

Geyikli zeytinyağı markalaşıyor; Minik dev bezelye; Kolay serinlik; Kumlubük’te sezon; Yaz çorbası; Sürk peyniri.

YEMEK

Mevsiminde Yaz Hafifliği

Zinde ve enerji dolu hissettirecek, sağlıklı, üstelik oldukça pratik onlarca farklı öğün hazırlayabilmek için ihtiyacınız olan tek şey mevsim yeşillikleri ve biraz hayal gücü.

Dünya mutfağı

Çubukta Dondurma neşesi

Yaz sıcaklarına ilaç gibi gelecek kolay buzlu dondurma tariflerini isterseniz gün içinde tatlı bir kaçamak, isterseniz akşam yemeğinden sonra eğlenceli ve hafif bir serinlik olarak servis edin.

GURME SEYAHAT

Güneşin evinde Çıralı

Güneşin tadını güneyde çıkarmanın tam zamanı. Çıralı’dan başlayıp Tekirova ve köylerini dolaşarak Kemer’de sonlandırdığımız bu keyifli rota, şahane duraklara ve türlü maceralara göz kırpıyor.

Berlin / Benim Güzel Mahallemde

Berlin’e biraz yakından bakınca incelikle soylulaştırılan, ama yapılan binalarda olduğu kadar yeme – içme ve kahve kültüründe de kendine özgü özelliklerini koruyan semtler bütünü göreceksiniz. Kreuzberg ve Neukölln’ü bizimle gezmeye ne dersiniz?.

SEYAHAT

Karavan kampçılığı

Doğayla iç içe bolca vakit geçirme ve istenildiği zaman yer değiştirme olanağı sunan karavan tatillerine ilgi her geçen gün artıyor. İşte en iyi kamp adresleri ve püf noktalarıyla Türkiye’de karavan tatilinin tekerlek izleri…

Can Dostlarla Seyahat

Tatilleri çok seviyor, ancak sevimli dostlarınızdan ayrılamıyor musunuz? Can yoldaşlarınızla seyahat ederken dikkat edilmesi gereken konuları sizler için derledik.

Her Yaz BODRUM

Kesme şekeri andıran kireç beyazı evleri, mavi bayraklı koyları ve tarihi mekânlarıyla ünlü Ege’nin yaşlanmayan balıkçısı Bodrum’da herkese uygun bir tatil seçeneği mutlaka var.

İzmir’de başka bir turizm

Mobil turizm uygulaması Visitİzmir, 30 ilçeyi kapsayan 11 kategori ve 2 bin 300’den fazla noktayla erişime açıldı.

3 Muhteşem otomobil rotası

Issızlığın ortasında bir masal şatosunu anımsatan İshak Paşa Sarayı’nın eşsiz silüeti, Avrupa’nın en güzel sahil manzaralarının bir kısmını sunan İrlanda kıyıları ve Danimarka taşrasının bitmeyen sürprizleri eşliğinde Avrupa’nın görülmeye değer üç yolu sizi bekliyor.

↑ Back to top