0
DERGİMİZİN ARALIK SAYISINA TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE APPSTORE VE ANDROID STORE’LARDA FOOD AND TRAVEL TÜRKİYE UYGULAMAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Gezi Haberleri

Ah güzel Beyrut; Ormanların gizli yaşamı; İtalyan Mutfağı Haftası; Tarsus vitrine çıkıyor; Şimdi kütüphane zamanı; 5 adımda “Gökyüzünden Türkiye”

Yemek Haberleri

Covid tedbirleri kapsamında masaya servis veremeyen restoranlara bu zor dönemde destek olmak isteyenler için paket servis ve gel-al seçeneklerini derledik.

Mekânlar Heyecan verici adresler dünyasında trend olan şehirleri, otelleri ve müzeleri keşfedin.

YEMEK

Mevsiminde Tatlı patates; Turuncu ve pembe tonlarıyla sonbahar favorilerinden bol nişastalı bu kök sebze, aralık ayında kuracağınız ziyafet sofralarınız için şahane bir alternatif.

Dünya Mutfağı

Yeni Yıla Yeni Umutlar; Evde kalmaya alıştık ama yılbaşı ziyafetini alıştıklarımızın dışına çıkarak biraz daha cesur, göz kamaştıran tatlılarla renklendirmek hakkımız!

Damak temizleyen serin sorbelerden bol çikolatalı tartlara aradığınız tatlı mutlaka bu tariflerin arasında…

GURME SEYAHAT

Geleneklerin hafızası

Eski medeniyetlerin mirasında, höyük ve yaylaların, antik kentlerin arasında uzanan Konya; Mevlana’yla bütünleşen hoşgörüsü, misafirperver insanı ve derin mutfak geleneğini hakkıyla yaşatan güzel sofralarıyla sizi bekliyor.

Leman esansı

Cenevre Gölü Bölgesi olarak bilinen Vaud Kantonu ve Olimpik Hareket’in kalbi olan başkenti Lozan, İsviçre’nin geleneklerine sıkı sıkıya bağlı olduğunu düşünen birçok kişiyi şaşırtacak. Ziyaretçiler, vizyoner görüşlü üreticileri keşfedecek ve ilham için bölgenin doğal kilerine ve ötesine bakan gelişmiş bir mutfak dünyası ile karşılaşacak.

SEYAHAT

Sizi bekleyen serüvenler Deneyimli küresel maceracı Anna McNuff, ufkunuzu her anlamda genişletmek için heyecan dolu üç macera seçti 26 Ruhu ve bedeni yenileyen yılbaşı önerileri Keşif yüklü rotalar, tazeleyen spa’lar, gece yürüyüşleri ve renkli etkinlikler… “Yeni yıla nasıl ‘merhaba’ dersek tüm yıl öyle geçermiş” diyerek 2021’e sıkı ve eğlenceli bir giriş yapın!

Uçurtmanın peşinde

Mardin Eski zamanların ihtişamını yaşatan Mardin’de evlerin şato gibi yüksek duvarlarının arasında akan sokakların sahibi çocuklara kulak verin, size bir Doğu masalı fısıldasınlar…

Püf noktalarıyla kış kampçılığı

Muhteşem kış manzaralarına bakan bembeyaz kar örtüsünün üzerinde kamp kurmak, size unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatabilir. İşte uzmanından tüyolarla Türkiye’nin en güzel kamp adresleri.

2021’de seyahat âleminde neler olacak?

Kuşkusuz dünyada salgından en çok etkilenen alanlardan biri, turizm sektörü oldu. Peki yeni yılda bizleri neler bekliyor? İşte uzmanından içimizi kıpır kıpır eden yorumlar.

ARKA SAYFA

Teknoloji Seyahatte siber saldırı riski

Kitap

Mutfak Okulu’ndan Hayat Okulu’na…

48 Saat

Timpu, Antalya, Scottsdale

İnfo

Renkli öneriler, yeni ürünler, fırsatlar

Tarifler

Bir Bilene Sorduk Gökmen Sözen

↑ Back to top