0

Özel Şef Geceleri devam ediyor!

İstanbul’un en iyi şeflerinin La Cucina Italiana okurları için hazırladığı özel menüleri servis ettiği “La Cucina Italiana Özel Şef Geceleri” tüm lezzetiyle devam ediyor. Mayıs ayında bu kez Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus, Aqua Restaurant’a Başaşçı Sebastiano Spriveri’nin mutfağına konuk oluyoruz. Hayatında bambaşka bir dönemin başlangıcı olarak adlandırdığı İstanbul macerasına iki yıl önce adım atan Spriveri, hazırladığı menülerde geleneklere bağlı kalırken kişiliğini yansıtan yaratıcı dokunuşlarla misafirlerini şaşırtmayı seviyor. Bu özel gecede şef, La Cucina Italiana okurları için hazırlayacağı “Sebastiano ile Lezzet Yolculuğu” adlı tadım menüsüyle sizleri tatların keşfine davet ediyor. Spriveri, keyifli anlatımlarıyla gecemizi renklendirirken konukların isimlerine özel basılan menüleri de imzalayacak. 19.00’daki kokteylin ardından, 20.00’da başlayacak yemeğin menüsü şöyle:


Domates Bruschetta, Deniz Mahsulleri Salatası, Dana Yahnili Arancino, Mozzarella ve Bezelye, Bresaola ve Kavun, Vitello Tonnato


Capri Usulü Mozzarella Salatası


Sorrentina Usulü Patates Gnocchi


Carnaroli Risotto, Sebzeler ve Fesleğenli Pesto


Milano Usulü Pane Kalkan Filetosu, Marine Kabak, Siyah Zeytin ve Limon Konfi


Kuzu Pirzolası, Izgara Patlıcan, Mozzarella, Domates, Fesleğen ve Arrabbiata Sosu


Misket Limonlu Parfe, Çilek kompot, Fesleğen Emülsiyon Çilek Sorbe, Kıtır Mereng


20 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek bu özel yemekte bizlerle buluşup lezzet ve keyif dolu bir gece geçirmek isterseniz ece.akturk@lciturkiye.com adresine mail atarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yemeğimiz 50 kişiyle sınırlı olup yemeklerle uyumlu içecek eşleşmeli menü fiyatı kişi başı KDV dahil 150 TL’dir.

↑ Back to top