0

Yeni yıla sayılı günler kala içinizdeki gezgini besleyerek 2015’e taze umutlar, geniş ufuklarla girin. İşte size yılbaşı coşkusunu da yaşayabileceğiniz üç kent: Umman Sultanlığı’nın başkenti, şatafattan uzak, nefes kesici bir doğaya açılan kapı, bol güneşli Muskat, Ortadoğu’ya dair ezberinizi bozacak.

Plajlarında güneşe kavuşacak, Muttrah Souq’da otantik atmosferi tadacak, tarihî yapılarında kentin Portekiz geçmişini keyfedeceksiniz. Sydney’nin girizgâha ihtiyacı yok. Sydney’in yılbaşı gecesinde hava fişeklerle aydınlanan semasını TV ekranlarından yeterince izledim, diyorsanız uçak biletinizi hemen alın. Bondi ve Palm başta olmak üzere ünlü plajları, hareketli yeme-içme sahnesi ve ikonik mimari örnekleriyle kentin cepleri, gezginlerin gözünü alacak kadar dolu.

Riga ise pastel tonlarına bürünmüş ortaçağ evleriyle misafirlerine rüya gibi bir kış masalı yaşatmaya aday. Yılbaşı şerefine süslenen Eski Kent’te soğuk havayı içinizi ısıtacak meşhur içkisiyle yenin ve parke taşlı sokaklarında, Letonya’nın merak uyandırıcı geçmişinin izlerini sürün.

Binder1_071

Binder1_072 Binder1_073 Binder1_074 Binder1_075 Binder1_076 Binder1_077

↑ Back to top

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun.

Yorum yapın

Your email address will not be published.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.